• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/%C4%B0leri-T%C3%BCrk-M%C3%BCzi%C4%9Fi-Konservatuvar%C4%B1-Derne%C4%9Fi/103035266402178
Dil Seçimi
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Misyonumuz
Our Mission
Unsere Mission  TÜRKÇE  ENGLISH  DEUTSCH

  
        Türk musikîsi'nin devlet desteğinden, dolayısıyla örgün eğitimden yoksun olduğu bir dönemde kurulan ''İleri Türk Müziği Konservatuvarı Derneği'' nin (1948) kuruluşunda iki temel amaç öngörülmüştür.

          1)Türk Musikîsi'nin teorik anlatımındaki karmaşayı giderip,kolay anlatılan ve anlaşılan, terminolojiyi yeniden oluşturan ''Arel-Ezgi-Uzdilek'' sistemini yerleştirip yaygınlaşmasını sağlamak.

         2)Türk Musikîsinde  gelenekten  kopmadan geleceğe yönelik çağdaş bir Türk Müziği oluşturma konusunda çalışmalar yapmak.

         Bu amaçlar doğrultusunda yapılan çalışmalar büyük fedakarlıklarla yürütülmüş, mecmua ve kitaplar çıkartılmış,yarışmalar düzenlenmiş, radyo-tv yayınları yapılmış ve ciddi bir eğitimle musîkiye akademik bir yaklaşım getiren yüzlerce genç yetiştirilmiştir. Günümüzde ise, kurulan çok sayıda konservatuvar ile örgün eğitim devlet ve vakıf üniversitelerinde başarı ile sürdürülmeye başlamıştır. Bu durum, derneklerin misyonunun yeniden saptanmasını gerektirmiştir.

        Bugün ''İleri Türk Müziği Konservatuvarı Derneği'', bir yandan kuruluş amaçları doğrultusunda mütevazı çalışmalar yapmakta, diğer taraftan üyelerine doğru ve kaliteli icralarla geleneksel ve güncel müzik eğitimi vermektedir. Düzenli olarak verdiği konserlerle çalışmalarını müzikseverlere sunarak, yaygın eğitim görevini bilinçle ve dikkatle sürdürmektedir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret26373
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33925.3606
Euro6.08656.1109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 7°
Saat